Ulubione ze swojak.info

Poniżej dzielę się z Wami listą blogowych tekstów, które dla mnie są szczególnie ważne i chętnie do nich wracam. Może i Wy znajdziecie tam dla siebie coś inspirującego:

Wybory 2030. http://blog.swojak.info/?p=122 czyli tam, gdzie stwierdziłem: „Wykształćmy młodzież angażującą się w sprawy społeczne, szerzącą zaufanie i wzajemną pomoc. Umiejętności społeczne są wyuczalne. Może w szkołach warto odpuścić sobie trochę bezmyślnego wkuwania haseł encyklopedycznych i wykorzystać zyskany czas na naukę pracy z innymi?” oraz „Moim celem jest pójście na wybory prezydenckie około roku 2030, dumne odczytanie listy kandydatów i uznanie, że każdy z nich jest dobrym kandydatem na to stanowisko.”

Demokracja biega na golasa. http://blog.swojak.info/?p=154 czyli tam, gdzie stwierdziłem: „Realne jest to co widzimy w najbliższym otoczeniu, to czego sami doświadczamy. Gdy czujemy rozdźwięk między osobistymi obserwacjami, a tym jaki obraz trafia do nas przez media, to radzę postawić na to pierwsze.”

U lekarza bez “dzień dobry”. http://blog.swojak.info/?p=39 czyli tam, gdzie stwierdziłem: „Drodzy lekarze jesteście potrzebni i szanuję poświęcenie i ciężką pracę wielu z Was. Lecz proszę, zejdźcie z piedestału na który wdrapaliście się dawno temu. Jesteście naszymi partnerami w poszukiwaniu zrozumienia naszych organizmów i utrzymania ich w zdrowiu. To co się wtacza do Waszego gabinetu to nie jest jednostka chorobowa, lecz żywy człowiek ze swoją mądrością życiową, z pewną znajomością swojego organizmu, z którym przebywa 24 godziny na dobę oraz z wolą zrozumienia tego co się dzieje z jego ciałem i jak wspólnie się z tym uporacie.”

Umzug czyli polska przeprowadzka w Szwajcarii. http://blog.swojak.info/?p=26 czyli tam, gdzie opisałem jak polska firma przeprowadzkowa stawiała czoła szwajcarskim wyzwaniom.