TED – wykłady na każdy temat.

Co można robić siedząc samotnie za kierownicą? Słuchać muzyki? Rozmawiać przez telefon? Uczestniczyć w wykładach?
Ostatnio jeden z kolegów pokazał mi stronę http://www.ted.com Skrót TED to Technology, Entertainment, Design.
Jest tam zbiór setek wykładów osób, które brały udział w dorocznych konferencjach organizacji TED i wygłosiły swoje 18 minutowe wykłady. Wystąpienia dotyczyły rozmaitych tematów. Wybrałem kilka prezentacji w interesujących mnie dziedzinach, skopiowałem je na telefon komórkowy (który pełni rolę mojego odtwarzacza mp3), podłączyłem do samochodowych głośników i słuchałem podczas jazdy.
Zacząłem od Jill Bolte Taylor, która jako naukowiec zajmuje się mózgiem, a mówiła o przeżytym przez siebie wylewie („My stroke of insight”). Przeskoczyłem też do dziedziny bliskiej moim zainteresowaniom i posłuchałem o rywalizacji telewizji i internetu („Peter Hirshberg: The Web and TV, a sibling rivalry”). Potem sięgnąłem po temat rozwoju gospodarczego w Nigerii (Ngozi Okonjo-Iweala: „How to help Africa? Do business there”). Wysłuchałem też wystąpienia Stephen’a Petranek’a o 10 sposobach w jakim mógłby nastąpić koniec świata („10 ways the world could end”).
Fajnie spędziłem czas przemierzając dziesiątki kilometrów szwajcarskich autostrad w drodze do przyjaciół w różnych zakątkach kraju.

Jedna myśl nt. „TED – wykłady na każdy temat.

Możliwość komentowania jest wyłączona.