Nieśmiertelna wiedza.

Z jednego z wyjazdów przywiozłem plakat, który wisi w moim pokoju. Jest tam kilkanaście inspirujących zdań, ponoć napisanych przez Dalajlamę.

Dzisiaj chcę podzielić się z Wami jedną z tych plakatowych myśli:

Share your knowledge. It’s a way to achieve immortality.
(Dziel się wiedzą. To sposób osiągnięcia nieśmiertelności.)

Pomyślałem, że jest to piękne w swojej prostocie. Czyż nie mamy w głowie twarzy ludzi, którzy uczyli nas prawideł życia? Mój dziadek od dawna nie żyje, a wciąż jest nieśmiertelny w wartościach i opowieściach, które wlewał w moje dziecięce serce. A nauczycielka z „zerówki”? A polonistka z liceum? One zapracowały na nieśmiertelność w tym jak dzieliły się swoją wiedzą.

Masz takich swoich nieśmiertelnych nauczycieli? Może sama dostajesz od życia zaproszenia do dzielenia się wiedzą, czyli zaproszenia do nieśmiertelności? Może chcesz o tym napisać?

3 myśli nt. „Nieśmiertelna wiedza.

  1. Pistacjowy Kosmita

    Zastanowiłem się nad Twoim pytaniem i stwierdziłem, że najczęściej otrzymuję „zaproszenie” na wysłuchanie czyjejś historii lub refleksji lub problemów. Czyli to raczej inni chcą wzbogacić wiedzą mnie. Chyba niezupełnie o taka odpowiedz Ci chodziło ;))

  2. Swojak Autor wpisu

    Kosmito, blogując chyba jakoś realizujesz swoją wizję nieśmiertelności 😉

  3. Pistacjowy Kosmita

    Blogując nawiązuję kontakt z ludźmi. Blogując zmniejszam swój poziom frustracji. Blogując ćwiczę język polski. Nieśmiertelność nie pociąga mnie zupełnie. Śmiertelność jest moim pocieszeniem. Tak już mam.

Możliwość komentowania jest wyłączona.