Ogólna teoria wszystkiego.

Mądrość idąca w parze z wiedzą, przyrządzone pięknym językiem. Taki jest, w moim odczuciu, blog Telemacha zatytułowany „Ogólna teoria wszystkiego. Pytania do znanych odpowiedzi…” (http://pytania.wordpress.com/ )

Telemach pisał od lipca 2008 do marca 2010. Może jeszcze kiedyś napisze. Być też może, że Telemach już nigdy nie napisze, a jego teksty znikną, wraz z czyszczeniem serwera WordPress.

Zachęcam Was do przeczytania „Ogólnej teorii wszystkiego.”

Jeśli, podobnie jak ja, wolicie teksty zebrane w jeden dokument, to przygotowałem dla Was zbiór wszystkich wpisów Telemacha. Książeczka ma ponad dwieście stron, jest w formacie PDF i nadaje się do czytania na ekranie komputera.

Oto adres, z którego możecie pobrać plik (rozmiar 1,1 MB): http://blog.swojak.info/Telemach_ebook.pdf

9 myśli nt. „Ogólna teoria wszystkiego.

 1. Swojak Autor wpisu

  @Paweł Kata, @witka
  Pawle, jak się zorientowałem, że Telemach przestał publikować to postanowiłem dać wyraz mojej wdzięczności za to co robił. Stąd pomysł pdf’a. Wykorzystałem moje przerwy na lunch (mam każdego dnia godzinę przerwy) i krok po kroku tworzyłem pdf’a. Uwinąłem się w kilka dni.
  Witko, mam nadzieję, że znajdziesz u Telemacha coś dla siebie.

 2. najdrozsza

  Swojaku,

  zrobiłeś rzecz niesamowitą i wielką. Wielki „szacun” za to.

 3. Swojak Autor wpisu

  @najdrozsza
  Dziękuję za miłe słowa. Pozdrawiam, Swojak

 4. telemach

  Zarumieniłem się. Sam kiedyś chciałem tak zrobić, ale przedtem zamierzałem kilka (nieuniknionych z braku profesjonalnej korekty) błędów „wygładzić”.
  Doczekałem się wydawcy. 🙂
  Dzięki

 5. Swojak Autor wpisu

  @telemach
  Jeśli tak ubogie wydanie, zrobione na miarę moich możliwości, Ci odpowiada, to chętnie przygotuję „Wydanie drugie poprawione”.
  Przypuszczam jednak, że zamiast dalszej chałupniczej zabawy narzędziami OpenOffice i Pdf warto pomyśleć o doświadczonym wydawcy. Oczami wyobraźni widzę Twoje teksty w formie książkowej, a do tego audiobook do czytania w samochodach, w drodze do pracy.
  Wydanie książki w Polsce to ok. 20 tysięcy złotych. Trudno mi powiedzieć ile kosztuje audiobook, ale sądzę, że wiele tu zależy od wybranej metody pracy. Tzn. czy czyta zawodowy aktor, czy autor tekstu czy też ktoś kto to robi społecznie. Potem, czy wydajemy to na CD, czy też jako pliki mp3 do pobrania w sieci. Czy nagrywamy w studiu nagraniowym, czy też na laptopie z podpiętym przyzwoitym mikrofonem.
  Jak widzisz popuściłem wodze marketingowej wyobraźni.
  Serdeczności,
  Swojak

 6. telemach

  –>

  „Jak widzisz popuściłem wodze marketingowej wyobraźni.”

  Ano – chyba tak. Sądzę jednak, że lepiej będzie rozpocząć od przyzwoitej korekty interpunkcyjnej tego co już jest 😉

  Strasze upały w tym roku, straszne.
  t.

 7. Swojak Autor wpisu

  @telemach
  Zatem do usłyszenia po korekcie.
  Faktycznie jest gorąco i ma być jeszcze cieplej. Chyba będę wyjeżdżał do biura wcześniej niż zwykle, by uniknąć upałów. Odkąd jeżdżę motorem to skwar ma dla mnie inne znaczenie niż w aucie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.